• MEZOTERAPIA IGŁOWA

  Co to jest?

  Mezoterapia jest to metoda polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Stosowana jest do regeneracji i biorewitalizacji skóry, w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, do poprawy wyglądu i odmłodzenia skóry.

  Zastosowanie
  biorewitalizacja twarzy, szyi, dekoltu
  Mezolit to jeden z zabiegów mezoterapii stosowany w celu zapobiegania i przeciwdziałania starzeniu się skóry, a także odżywiający i wygładzający zmarszczki. Substancją czynną jest niestabilizowany kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym, regenerującym zwiotczałą skórę twarzy, dłoni, dekoltu, szyi, jak również chroni przed wolnymi rodnikami. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu, skóra staje się zdrowsza, gładsza, delikatne zmarszczki znikają, skóra jest nawilżona "od wewnątrz", jędrna, wygląda młodziej. Mezolift zaleca się szczególnie pacjentom: o poszarzałej i pozbawionej blasku skórze, odznaczającym się "zmęczoną" skórą, palącym papierosy, wystawionym na działanie promieni słonecznych, po porodzie, prowadzących intensywny tryb życia, narażonych na stres, prewencyjnie dla każdego.

  Metoda
  Preparat wstrzykuje się w wierzchnią warstwę skóry właściwej za pomocą strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienka igłę. Zabieg trwa ok. 0,5 godziny. Po zabiegu mogą być widoczne grudki przez ok. 2-3 dni. Zabieg należ wykonywać seriami 3 zabiegi co 4-6 tygodni i następnie podtrzymująco co 3 miesiące. Przed zabiegiem skóra jest znieczulona kremem znieczulającym EMLA pod okluzją trwającą ok. 30 minut.